Účinkující

Longital

O skupině

 

Longital jsou Daniel Salontay a Shina z bratislavského kopce Dlhé Diely nad Dunajem, který se v minulosti jmenoval Longitál.

Jejich písně jsou výlučně ve slovenštině, osobní texty vytvářejí na hudebním pozadí nevšední emoce a příběhy, jakoby z vlastního vesmíru. Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou umocněné Danielovou objevnou hrou na  kytary ze své vzácné sbírky. S využitím smyčce, efektů, od jemných minimalistických verklíků a jazzových prvků až po nespoutané zvukové stěny, se odvíjí příběhy písní kterým je toto zvukomalebno vždy podřízené. Ženský a mužský vokál se proplétají, chvíli znějí spolu, chvílemi každý za sebe.

Longital patří mezi stálice československé hudební scény a nedávno oslavili dvacet let na cestě s hudbou, která je zavedla do dvanácti zemí Evropy, USA a Kanady. Natočili dvanáct alb a přijali dvě hudební ceny. Kromě vlastních aktivit je dvojice zvána k filmové a divadelní spolupráci v Čechách i na Slovensku.

Shina a Dano jsou zakladateli nezávislého hudebního vydavatelství Slnko Records které se stará o pět desítek interpretů a má v katalogu přes stopadesát titulů. 

Folkový Kolotoč

Ostrava

Sledujte nás

Info

Na akci se vztahují opatření platná v den konání akce – více se dočtete na www.covid.gov.cz.

POŘADATEL AKCE

AKORD & POKLAD, s.r.o.
náměstí SNP 1, 700 30 Ostrava-Zábřeh
IČ: 479 73 145  DIČ: CZ47973145
Krajský soud v Ostravě, C 5281