Účinkující

šansonika

O skupině

 

Hudební formace z Orlové, jejímž stabilním a neměnným jádrem jsou Lucie Bublavá a Jan Dospiva, z jejichž dlouhodobé spolupráce Šansonika
vznikla. Staví na Honzově autorském potenciálu a instrumentálních schopnostech a Lucčině výrazném hlasovém projevu.

Jejich písničky by se daly zařadit nejspíše jako folk s občasnými výlety do okolních žánrů, takže se někdy zatoulají třeba v šanson, jazz, blues, rock, world music a někdy i kousek dál. Nutno dodat, že se toulají rádi. Dokonce už padl i názor, že jsou nezařaditelná folková kapela, která hraje všechno možné, jen ne folk. Asi nejbližší škatulka je šanson-folk.

Tematicky se věnují písním veselým i vážným, pohodovým i dramatickým. Hrají vlastní tvorbu, texty a hudbu ve většině případů skládá Honza, některé texty jim napsal kamarád Lumír Kubátko. V roce 2006 ve finále Porty v Ústí nad Labem jako dvojice získali Autorskou portu za píseň Taťána a Oněgin, a téhož roku na podzim natočili demo CD „po vodě“.

V roce 2019 ve finále Porty v Řevnicích, tehdy jako čtyřčlenná kapela, dostali ocenění Českého rozhlasu Olomouc, a také vyhráli soutěž Moravský vrabec, kde zároveň Lucka dostala ocenění jako nejlepší zpěvačka.

Folkový Kolotoč

Ostrava

Sledujte nás

Info

Na akci se vztahují opatření platná v den konání akce – více se dočtete na www.covid.gov.cz.

POŘADATEL AKCE

AKORD & POKLAD, s.r.o.
náměstí SNP 1, 700 30 Ostrava-Zábřeh
IČ: 479 73 145  DIČ: CZ47973145
Krajský soud v Ostravě, C 5281