Účinkující

Vladimír javorský

 O skupině

 

Ostravský rodák Vladimír Javorský je český herec a hudebník. Již v ranném mládí měl vztah k hudebnímu řemeslu, v dětství zpíval v dětském rozhlasovém sboru. Vystudoval gymnázium, absolvoval první ročník na pedagogické fakultě, nicméně láska k divadlu byla větší, studium ukončil a odešel do Brna na JAMU.  Byl na mezinárodním letním kurzu u Ladislava Fialky. Ve své dosavadní kariéře se objevil na prknech Divadla Husa na provázku, ve francouzském městě Blois a činoherním souboru Národního divadla v Praze.

Od roku 1985 vystupuje rovněž ve filmu a v televizi. V roce 2004 se v Los Angeles účastnil předávání cen Oscar poté, když zahrál hlavní roli v nominovaném americkém filmu Most. Za svou roli ve filmu Poupata obdržel v roce 2012 cenu Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Hraje na saxofon a ukulele. Hrál například se skupinou Traband nebo s kapelou Miroslava Kemela, v únoru 2021 nazpíval spolu s Igorem Orozovičem děkovnou píseň Hippokratova armáda, věnovanou pracovníkům ve zdravotnictví. Věnuje se grafice, hraje golf a ovládá angličtinu, němčinu, ruštinu, polštinu a francouzštinu.

Folkový Kolotoč

Ostrava

Sledujte nás

Info

Na akci se vztahují opatření platná v den konání akce – více se dočtete na www.covid.gov.cz.

POŘADATEL AKCE

AKORD & POKLAD, s.r.o.
náměstí SNP 1, 700 30 Ostrava-Zábřeh
IČ: 479 73 145  DIČ: CZ47973145
Krajský soud v Ostravě, C 5281